Dyżur nocny apteki w Olkuszu – apteka czynna do 23:00 od poniedziałku do piątku
08/02/2026
ALERT ALERGICZNY: Wysokie stężenie traw w Małopolsce! [AKTUALNY KOMUNIKAT]
14/06/2026

13/06/2026

Bezpłatne badania ciśnienia i poziomu cukru – Akcja profilaktyczna HYGIEIA „W trosce o zdrowie”

Cukier pod kontrolą, serce jak dzwon! Zapraszamy na bezpłatne badania profilaktyczne w wybranych Aptekach HYGIEIA.

Nadciśnienie tętnicze oraz cukrzyca typu 2 to schorzenia, które przez lata potrafią rozwijać się w ukryciu. Bardzo często nie dają żadnych wyraźnych sygnałów ostrzegawczych – nie bolą, nie powodują dużego dyskomfortu, a powoli obciążają nasz organizm. Tymczasem kluczem do długiego życia w pełnym zdrowiu jest prosta, regularna profilaktyka.

Aby pomóc Państwu zadbać o to, co najważniejsze, zorganizowano specjalną Akcję Profilaktyczną „W trosce o zdrowie”.

Bezpłatne badania - kiedy i w jakich godzinach?

Już od 15 czerwca do 17 lipca 2026 roku, w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godzinach 12:00–14:00, w wybranych placówkach Aptek Hygieia będą mogli Państwo wykonać całkowicie bezpłatne badania diagnostyczne:

💙  Pomiar ciśnienia tętniczego krwi – wykonywany za pomocą certyfikowanych aparatów naramiennych.

💙  Pomiar poziomu glukozy (cukru) we krwi – szybkie i niemal bezbolesne badanie z kropli krwi z opuszki palca przy użyciu glukometru.

Badania są przesiewowe i nie potrzebują Państwo żadnego skierowania. Każdy pacjent otrzyma od nas podręczną Kartę Wyników.

Dlaczego warto wziąć udział?

Wykrycie stanu przedcukrzycowego (tzw. nieprawidłowej tolerancji glukozy) lub wczesnego stadium nadciśnienia daje ogromną szansę. W wielu przypadkach wprowadzenie drobnych zmian w stylu życia – takich jak regularny, 30-minutowy spacer czy modyfikacja diety – pozwala całkowicie cofnąć niekorzystne zmiany i zapobiec rozwojowi groźnych chorób.

Weź zdrowie w swoje ręce! Odwiedź nas w dniach 15.06–17.07 między 12:00 a 14:00. Poniżej apteki biorące udział w Akcji Profilaktycznej: